4 Aralık 2011 Pazar

Kilo verdiren en iyi 6 dans

Dans etmek sadece zevkli ve eğlenceli bir uğraş değil, aynı zamanda kilo vermeyi sağlayan harika bir egzersiz biçimi. Hem pek çok ünlü de formunu dansa borçlu değil mi zaten? Prova yapmak, koreografi öğrenmek, sonra da kıvrak bir şekilde dans hareketlerini yapmak, özellikle dans eden şarkıcılara form tutma imkanı sağlıyor.

Artık pek çok spor salonu dans dersleri veriyor. Öğrenmek biraz zamanınızı alabilir, ama unutmayın zaten o öğrenme aşamasında da hareket edip kalori yakıyorsunuz. Hem şöyle düşünün: Bir spor salonunda uzun saatler tek başınıza çalışmaktansa yanınızda başkalarının da olduğu eğlenceli bir ortamda dans egzersizi yapmak çok daha zevkli.
1. Göbek dansı
Geleneksel dansımızdaki marifetlerimizi sadece düğünlere saklamamak gerekiyor aslında. Çünkü bu kıvrak dans, karın kaslarını pek çok spor çeşidinden daha iyi çalıştırmaya yardım ediyor. Hem oryantal dans kursları da bugünlerde çok popüler, kurs bulmakta güçlük çekmezsiniz. Shakira, sıkı dur, rakiplerin geliyor!

Pudra.com’un önerisi: Galapera Kültür ve Sanat Derneği

Adres: Ensiz Sok. Şeref Apt. No:6 Kat: 2 Tünel-Beyoğlu-İstanbul
Tel: 0535 617 50 71
E-posta: laloze68@gmail.com
2. Zumba
Zumba, bugünlerde adı sık duyulmaya başlanan yeni nesil fitness trendi. Zumba, Latin dans müzikleri ve Latin dans adımları ile harmanlanmış eğlenceli bir dans. Bu dansla kalorileri yakarken, bir yandan kaslarınızı çalıştırıyor bir yandan da vücudunuzu esnetiyorsunuz.

Pudra.com’un önerisi: B-fit Fulya
Adres: 19 Mayıs Mah. 19 Mayıs Cad. Arkon Residance No: 22 Fulya-Şişli-İstanbul
Tel: 0212 212 35 66

B-fit Koşuyolu
Adres: Veysi Pasa Sok. Camlica Atayurt Sitesi D Blok 1. Kat No: 23 Koşuyolu-İstanbul
Tel: 0216 651 05 32

3. Hip hop
Hip Hop dansı hızlı tempodaki hareketleriyle rahatlıkla kalori yakmanızı sağlayan bir egzersiz. Bunun için illa ki bir dans kursuna gitmeniz de gerekmiyor aslında. Toplum içinde dans etme cesareti olan biriyseniz zaten gittiğiniz dans mekanlarında rahatlıkla bu dansı yapıyorsunuzdur. Hip hop müziğini açıp kendi kendinize evde de uygulayabileceğiniz bir dans bu. Pek çok fitness uzmanı hip hop dansını tavsiye ediyor, çünkü bu dans tüm dans türleri arasında en dinamik olanı.

Pudra.com’un önerisi: Afrocubanos Dans Kursu
Adres: İstiklal Cad. No: 112 / 114 Kat: 1 Galatasaray Beyoğlu-İstanbul
Tel: 0212 249 56 20
E-posta: info@afrolatindans.com
4. Çember dansıÇoğumuz çocukluğumuzda hulahop çevirmişizdir. Çok eğlenceli bir oyuncaktı doğrusu! Haydi, şimdi tekrar o eski günlere dönelim ve hulahop eğlencesini dans coşkusuna dönüştürelim. Müzikçalarınıza hareketli şarkılardan oluşan bir liste hazırlayın, “play” tuşuna basın ve hulahopu nasıl çevirdiğinizi deneyerek hatırlamaya çalışın. İşte size harika kalori yakma yolu.
5. Salsa
Hızlı ve ateşli salsa hareketleri kuşkusuz bir kadının ihtiyacı olduğu kadar kalori yakmasına yardımcı. Salsa kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir dans değil ne yazık ki. Bir dans kursuna gitmek için kendinize boş zaman yaratmalısınız. Gözünüzün önüne Latin kadınlarının o sımsıkı vücutlarını getirin.

Pudra.com’un önerisi: Salsa Carnaval Dans Stüdyosu
Adres: Ataşehir Ata Çarşı No: 27 Kat 2 İstanbul - Ataşehir
Tel: 0216 455 0378 - 0216 455 0378
http://www.lasalsacarnaval.com.tr/

6. Tango
Salon danslarının kuşkusuz en güzeli tango. Aşkın dansı… Ama aynı zamanda harika bir egzersiz. Çünkü oldukça yavaş hareketler gibi görünse de aslında çok kalori yakıyorsunuz. Hatta bir saatte ortalama 200-400 kalori yakabiliyorsunuz.

Pudra.com’un önerisi: İstanbul Tango
Adres: Sıraselviler Cad. No: 33 Kat: 3 Taksim - İstanbul
Tel: 0532 497 75 68- 0532 263 71 61
E-posta: info@istanbultango.org

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder